Ogrody wertykalne

Kolejnym produktem w naszym „zielonym portfolio” są wertykalne, żywe ogrody, które ozdobią każde pomieszczenie – zarówno biurowe, jak i mieszkalne. Natura jest jednym z najważniejszych aspektów życia codziennego ludzi. Przebywanie wśród roślin i zieleni wpływa relaksująco na organizm ludzki, dzięki temu obniżając poziom stresu. Dlatego tak chętnie wielu z nas przebywa na łonie natury, a także zajmuje się ogrodnictwem w wolnym czasie. Do najważniejszych zalet ogrodów wertykalnych zaliczają się: filtrowanie zanieczyszczeń z powietrza i stworzenie naturalnego ekosystemu, regulacja poziomu wilgotności powietrza, redukcja ilości kurzu w powietrzu, schronienie dla ptaków i owadów w przypadku gdy ogród wertykalny znajduje się na zewnętrznej ścianie, efekt „żywego obrazu”, a także oszczędność miejsca w mieszkaniu. Na 1 metrze kwadratowym może zmieścić się nawet około 30 roślin.

W ogrodzie wertykalnym doskonale sprawdzą się:

  • skrzydłokwiaty,
  • zielistki,
  • maranty,
  • monstery
  • łosie rogi
  • epipremnum,
  • rośliny z rodzin ananasowatych,
  • paprocie,
  • bluszcze,

Wykonanie naszych ogrodów, a także ich późniejsze przeglądy i serwisowanie powierzamy tylko najlepszym z branży, dlatego też aby móc zaofertować produkt najwyższej jakości, nawiązaliśmy współpracę z firmą, która od lat specjalizuje się w dostawie, aranżacji, przeglądach oraz serwisowaniu ogrodów wertykalnych, a także świadczy usługi aranżacji zieleni także w donicach.

Ogrody wertykalne wyposażone są w specjalny sytem nawadniania, który sprawia, że nie musimy martwić się o odpowiednią ilość wody, dzięki czemu usprawnia to pielęgnację całej instalacji. Dodatkowo nasi eksperci dobierają dla Państwa również odpowiedni rodzaj oświetlenia (jeżeli wymaga tego pomieszczenie), aby dostarczyć roślinom warunki do optymalnego wzrostu. Rośliny pielęgnuje się podobnie jak te doniczkowe – należy pamiętać o usuwaniu zwiędłych i suchych liści, a także spryskiwać liście wodą. Jeżeli jednak dopiero zaczynacie swoją przygodę z ogrodnictwem, lub wolicie powierzyć opiekę specjalistom – nasz serwis podejmie się również tego wyzwania.

Jakie warunki powinny być zapewnione aby instalacja oraz późniejsza opieka nad ogrodem wertykalnym przebiegała bezproblemowo:

– przyłącze zimnej wody
– przyłącze ciepłej wody
– podłączenie do kanalizacji
– odpowiednie zasilanie dla sterowni
– stała temperatura w pomieszczeniu 
– odpowiednia wilgotność powietrza w pomieszczeniu
– niezależny obwód elektryczny dla oświetlenia zielonej ściany

Naszym ekspertom od zielonych, żywych ogrodów zaufali między innymi:
Answear, Astor, BWI, CD Projekt, Kler, Koło, Fiskars, ES- System, Muzeum Śląskie i wielu innych.