Tapety i okładziny ścienne

Jednym z najpopularniejszych materiałów dekoracyjnych są obecnie tapety oraz okładziny ścienne. Nature&Design – Produkty Natury od 2020 do swojej oferty wprowadziła zróżnicowany wybór wzorów tapet i okładzin ściennych. Oferujemy bogaty wybór kolorów i designów. Tapety z kolekcji ND mogą być stosowane również w łazienkach oraz strefach prysznicowych.

Nośniki

Tapety Nature&Design dostępne są na kilku nośnikach: samoprzylepnym (winyl laminowany) oraz mocowanych na kleju do tapet (flizelina, winyl). Dodatkowo oferujemy winyl w kilku wariantach:

  • piasek
  • beton
  • liniowy
  • szczotkowany
  • srebro
  • złoto
  • miedź

Wymiar tapet

Nasze tapety produkujemy zawsze na zamówienie indywidualne, na rozmiar ściany klienta. Tapety drukujemy docięte do podanego rozmiaru. Zostawiamy jedynie zapas po 2 cm na skrajnym lewym i prawym brycie na szerokość tapety oraz 10 cm na wysokość. Klient może zamówić niedociętą tapetę lub z większym zapasem, na swoją wyraźną prośbę.

Tapety do łazienki

Materiałem dedykowanym do łazienek jest winyl samoprzylepny laminowany, ponieważ jest w 100% wodoodporny oraz odporny na mycie i szorowanie środkami chemicznymi, ostrą stroną gąbki. Oczywiście można również użyć inne nośniki, ale nie pod prysznic. Taką tapetę należy pokryć dodatkowo lakierem – Aquaceramic – tzw. kaflami w płynie, który tworzy na tapetach wodoodporną powłokę.

Montaż tapet samoprzylepnych

Do każdej tapety dołączona jest instrukcja montażu oraz specjalna rakla z filcem do jej aplikacji. Tapety samoprzylepne jako jedyny materiał montujemy na zakładkę. Zakładka ma na celu ochronę ściany przed wodą- zapewnia szczelność w miejscach łączenia tapety. Materiał 100% winylowy zapewnia bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, natomiast ze względu na proces produkcji jest materiałem o kurczliwości do 1 mm. Zakładkę, można wyciąć stosując technikę podwójnego cięcia. Zalecamy to rozwiązanie jedynie w przypadku wzorów o jasnym tle oraz w pomieszczeniach, gdzie tapeta nie będzie narażona na kontakt z wodą- łazienka i kuchnia.

Przykładowe wzory

Pełny wzornik tapet i okładzin na zapytanie:

biuro@natureanddesign.pl