Pomysł na kolumny – czyli efekt wow! na 3 ściankach jednocześnie

Kolumna to takie specyficzne miejsce we wnętrzu – niewielkie na szerokość ściany (ale za to wysokie), wymagają odpowiedniej aranżacji, aby nie zaburzyć harmonii wnętrza. Jakie zatem materiał wybrać aby osiągnąć efekt WOW!? Dla nas odpowiedź jest prosta – na tego typu wymagających bryłach sprawdzą się idealnie nasz bezobsługowe panele z mchów, porostów i roślin stabilizowanych.

Panele z mchu dzięki zastosowaniu różnorodnych nośników, mogą posłużyć do obudowania zarówno kolumn prostokątnych jak i okrągłych.

Co jednak jest największym wyzwaniem tego typu realizacji? Takie wykonanie paneli i ich montaż aby stworzyć efekt jednolitej bryły bez łączeń. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz zastosowanym rozwiązaniom, możecie być pewni, że sprostamy temu zadaniu bez dwóch zdań.

Pierwszy typ kolumny ozdabialiśmy w tym roku w firmie Prisjakt w Krakowie. Kolumna była jednym z elementów wystroju, gdzie tematem przewodnim były rośliny stabilizowane. Użyliśmy między innymi amarantusa, paproci, bluszczy oraz eukaliptusa. Całość dopełnia mech leśny oraz poduszkowy.

Co dają tego typu rozwiązania we wnętrzach? Po pierwsze jak wiadomo kolor zielony działa kojąco na układ nerwowy. Dzięki temu pracujemy i myślimy wydajniej, nie jesteśmy zestresowani oraz rozkojarzeni. Dodatkowo stabilizowana zieleń we wnętrzach nie wymaga pielęgnacji – jest w pełni bezobsługowa. Mamy dzięki temu możliwość tworzenia zielonych oaz w budynkach, które od inwestora nie będą wymagały dodatkowych nakładów finansowych w późniejszym czasie. Rozwiązania tego typu są idealne zarówno dla firm jak i mieszkań prywatnych.

Jeżeli też poszukujecie rozwiązania dla siebie (niekoniecznie muszą to być kolumny) – podejmiemy się każdego wyzwania! Zapraszamy do kontaktu.R6

R2