Grafika i rzeźba

Peter Wagensonner

Prace Petera Wagensonnera są szczególnie bliskie naszemu sercu. Obojętne czy to modelowane rzeźby drewniane, czy eleganckie kule z korzeni drewnianych, czy też nawet całe drzewa – każdy obiekt jest unikatem. Peter Wagensonner dochodzi indywidualności drewna i formy wzrostu oraz pracuje nad ich wydobyciem.

„Aby zasadzić drzewo w budynku, musimy bardzo dokładnie przyjrzeć się pomieszczeniu, które mamy do dyspozycji. Jednak taki egzemplarz z zewnątrz, o właściwych rozmiarach, dzięki powstałemu kontrastowi może stworzyć bardzo ożywcze oddziaływanie“ – mówi Peter Wagensonner.

Małgorzata Chodakowska

Obok rzeźb drzewnych w naszej ofercie znajdziecie Państwo również niesamowite odlewy z brązu rzeźb Małgorzaty Chodakowskiej. Artystka na co dzień mieszka i tworzy w Dreźnie. Główne źródło jej inspiracji stanowią podróże, których miejscami docelowymi były Portugalia, Kambodża i Egipt. Artystka oryginały swych dzieł najchętniej tworzy w drewnie lipy, gruszy, wiśni, dębu i jesionu. Tworzy również rzeźby w cynie i szkle.
Każde z dzieł Małgorzaty Chodakowskiej jest wyjątkowe i niezwykłe. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z rzeźbą, czy fontanną, każde z nich wyraża niesamowitą siłę przy jednoczesnym zachowaniu delikatności.