Alusion

Pienione aluminium Alusion łączy zimne piękno metalu z warstwą wierzchnią, przypominającą wodę w ruchu. Metaliczny kolor oraz forma dają możliwość tworzenia jednocześnie prostych form, ale posiadających faktor „WOW”. Czy to fasada, czy ściana, czy też niewielki element wystroju – Alusion powoduje, że wnętrza nabierają niepowtarzalnego, futurystycznego charakteru.
Ten wyjątkowy, niepalny materiał, jest zarazem lekki, ale także bardzo wytrzymały Alusion dostępny jest w trzech różnych wielkościach komórek, przy czym każda płyta jest unikatem, który wykazuje indywidualną strukturę.
Architekci chętnie używają go do wykańczania niezwykłych ścian, sufitów i elewacji. Dodatkowo w przypadku największych, otwartych po obu stronach komórek, powstaje możliwość zabawy z oświetleniem paneli.

Właściwości:

  • 100% aluminium
  • panele w formacie: 244 x 122 cm, inne wymiary na zapytanie
  • dostępne w 4 różnych wielkościach komórek: największe (otwarte z dwóch stron), średnie i najmniejsze (obie otwarte tylko po jednej stronie) oraz zupełnie zabudowane
  • grubość: 12,7 mm, 25,4 mm, 43,2 mm
  • klasyfikacja przeciwpożarowa: A1
  • możliwość lakierowania proszkowego na dowolny kolor (na zapytanie)
  • przeznaczenie: aranżacja wnętrz, mebli, elewacje

Aluminium

Aluminium to drugi produkt z portfolio firmy Freund GmbH, którego podstawą w 100% jest aluminium –  płyty cięte jednego masywnego bloku. Dzięki specjalnej obróbce, z jednego bloku aluminiowego udaje nam się stworzyć aż dwa różne typy paneli: Nature i Technical. Aluminium Nature jest kipiącą warstwą zewnętrzną, która powstaje podczas schładzania i krzepnięcia ważących tony sztab odlewów.

Skóra odlewu ukazuje ślady cieków stopionego aluminium poprzez spowodowane szokiem termicznym krzepnięcie podczas wyciekania z kokila. Warstwa wierzchnia opowiada wprost historię jej powstawania. A możliwości zastosowania widzimy na elewacjach, wykańczaniu ścian i podłóg. Aluminium w 100% nadaje się do ponownego wykorzystania. Po wykorzystaniu materiału, panele mogą w 100% znowu zostać poddane ponownej obróbce. Standardowo płyty mają wymiar: 302 x 152 cm, grubość 8 mm.

Przy dalszym cięciu bloków Aluminium powstają płyty z modną, homogeniczną tzw. wadą ponożową „saegerau“ metaliczną strukturą. W zależności od rodzaju tarczy tnącej, względnie prędkości cięcia, można uzyskiwać różnorodne wzory, co też prowadzi do tworzenia imponujących struktur powierzchni górnej. Standardowo płyty mają wymiar: 302 x 152 cm, grubość 3 mm, 4 mm do 10 mm.

Trawnik modułowy

Zielone elementy sztucznej trawy, tzw. Trawników modułowych, przystosowane są do użytku zewnętrznego jak i wewnętrznego.

Czy zima czy lato, przy wykorzystaniu tych elementów modułowych Państwa elewacja ma wiecznie zieloną powierzchnię, która przekonuje również swoją estetyką oraz z każdym dotknięciem.

Sztuczna trawa może być w łatwy sposób ułożona w każdym miejscu oraz dzięki specjalnemu systemowi regulowanych „nóżek” jej wysokość można zawsze dostosować, nawet przy bardzo nierównych terenach.

Starshine

Granulat szkła jest surowcem podstawowym dla fascynujących rozwiązań zewnętrznych jak i wewnętrznych. Delikatne perły szklane są specjalnie, aplikowane na całej powierzchni płaskiej, szklanej płyty nośnej tzw. Float – Glas lub aluminiowej i tym samym zapewniają stosowną kompozycję.

Płyty można podświetlić lub pokryć farbą fluorescencyjną a przez to uzyskać brylujący zjawiskowy obraz. Barwy RAL pereł szklanych mogą zostać dobrane indywidualnie pod projekt. Na zapytanie można wprowadzić w projekt granulaty fluorescencyjne.

Sunbreaker

Sunbreaker to nowość wprowadzona do oferty firmy Freund GmbH od 2016 roku. Te ażurowe płyty ceramiczne, które mają chronić przed słońcem, są przystosowane zarówno do zastosowania we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Modułowa konstrukcja umożliwi Państwu prosty, nieskomplikowany montaż, dzięki któremu możliwe jest nawet wykonanie całej elewacji przy użyciu tego materiału.

W zależności od tego pod jakim kątem wpada światło, dzięki wyjątkowej formie Sunbreakera w pomieszczeniach powstaje niezwykła gra świateł i cieni, które wręcz zapraszają do oddania się marzeniom. Niezależnie od zastosowania, Sunbreaker będzie stanowił tzw. Highlight otaczającej Państwa przestrzeni.